Czy fotografia cyfrowa jest trudna

Wielu oddanych amatorów fotografii zastanawia się w jaki sposób zostać zawodowym fotografikiem. Wykonywanie zdjęć zostało ostatnio wybitnie fajnym i popularnym zainteresowaniem. Jednocześnie musimy mieć na uwadze, że fotografia komercyjna to całkowicie coś innego niż robienie zdjęć dla przyjemności.

W jaki sposób rzeczywiście odróżnia się profesjonalny fotograf od przeciętnego amatora? Podstawowa różnica to nie fakt że profesjonalny fotograf otrzymuje za dobre fotografie pieniądze. Fotografując komercyjnie jesteśmy zmuszeni znacznie mocniej liczyć się z oczekiwaniami reklamodawcy. Wykonywanie wyjątkowych fotografii to zbyt mało aby stać się fotografikiem. Wypada poznać tajniki również reklamowania firmy, fotografowania z małym budżetem i podstaw biznesu.

Wycenianie zdjęć przez dobrego fotografika zazwyczaj jest wysokie, jednakże jak widać jest to praca dużo bardziej złożona niż się to pozornie zdaje. Bycie fotografem to profesja podobnie skomplikowana jak pozostałe, pozornie bardziej pospolite prace.