Porównaj audiobook

Istnieje nieco pokoleń dedykowanych sprzętowych czytników e-książek. Rocket eBook 31 tudzież nieco innych zostały wprowadzone po 1998 r., przecież nie zyskują powszechną akceptację. Ustanowienie E Ink Corporation w 1997 r. doprowadziły aż do ​​rozwoju elektronicznego papieru, technologię, która umożliwia ekran odzwierciedlać blask jak zwykłego papieru, bez konieczności korzystania z podświetlenia, elektroniczny papier powstała pierwsza w Sony Librie (wydany w 2004 roku ) natomiast Sony Reader (2006), oraz następnie przez Amazon Kindle, sprzęt, które po wydaniu w 2007 roku sprzedał się w ciągu pięciu godzin.
W 2009 roku nowe modele marketingowe gwoli e-książek były opracowane zaś nowa prokreacja sprzętu aż do czytania został wyprodukowany. E-książki (w przeciwieństwie do czytelników http://www.ebuke.pl muszą jeszcze uzyskać globalną dystrybucję. W Stanach Zjednoczonych, od czasu września 2009, Amazon Kindle modelu oraz Sony PRS-500 dawny dominującymi e-czytników. 32 W marcu 2010, niektóre spośród nich podały, że Barnes & Noble Nook jest dozwolone sprzedawać więcej jednostek aniżeli Kindle w USA. 33
27 stycznia 2010 Apple Inc rozpoczęła wielofunkcyjne aparat o nazwie iPad 34 a ogłosiła umów z pięciu z sześciu wydawców największych potrzebne źródło, które pozwoliłyby Apple dystrybucji e-książek. 35 iPad obejmuje wbudowanej aplikacji w celu e-książek o nazwie iBooks a iBookstore.