Największa baza czytniki

Czytnik e-book jest podobna w formie do komputera typu tablet. Tablet ma zwykle szybsze ekran uzdolniony aż do wyższych częstotliwości odświeżania, które sprawia, że ​​bardziej nadaje się aż do interakcji. Tabletów dodatkowo są z większym natężeniem uniwersalne, przez wzgląd dlaczego niejaki posilać się wielu rodzajów treści, jak oraz jej tworzenia.
Główne zalety e-booków są lepsze czytelność swoich ekranach, zwłaszcza w pełnym słońcu, oraz dłuższy czas pracy baterii. 2 Jest to możliwe pod ręką użyciu technologii elektronicznego papieru aż do wyświetlania treści gwoli czytelników. Komercyjnie sprzedawane elektroniczny papier jest dogodny głównie w czerni zaś bieli (16 odcieni szarości). Sony Librie, wydany w 2004 roku, natomiast prekursorem Sony Reader, największej rangi ebook za pomocą elektronicznego papieru. Najwyższy zabarwienie na rynku jest Ectaco jetBook Kolor.
Wiele e-booków można korzystać spośród internetu za pośrednictwem Wi-Fi zaś wbudowane oprogramowanie kiedy niekiedy podaje odnośnik aż do cyfrowej biblioteki OPDS względnie e-book subiekt, pozwalając użytkownikowi kupować, dzierżawić, zaś otrzymasz e-booków cyfrowych darmowo za pośrednictwem Ta biblioteczka bądź zbywca. W ów procedura książki posiadane za pośrednictwem użytkownika są zarządzane w chmurze, zaś e-book reader jest w stanie pobrać artykuł z dowolnego miejsca. Skaner e-book być może plus nabyć towar spośród komputera lub odczytać z karty pamięci.
Badania wydany w marcu 2011 r. wykazał, że e-książek zaś e-booków są z większym natężeniem popularne pośród starszego pokolenia, aniżeli młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii. Ankieta przeprowadzone dzięki Srebrnego Poll, że około 6% w górę 55 roku życia w posiadaniu e-book reader porównaniu z 5% z 18 do 24-latków. 3
Według badań IDC spośród marca 2011 r. sprzedaż dla wszystkich czytników e-booków na świecie wzrosła aż do 12,8 mln w 2010 r.; 48% spośród nich owo modele Kindle, a w następnej kolejności z wykorzystaniem Barnes & Noble Nook urządzeń, Pandigital, Hanvon zaś czytniki Sony (ok. 800.000 szt. w 2010 r.).