Po co pisać pamiętnik elektroniczny

Osobiste zapiski przybierają różną postać. Bywa że stanowią górnolotną jakość w literaturze; z nich można wszystkiego się dowiedzieć o egzystowaniu intymnym i powszednim najznamienitszych postaci kultury i . Ale mają możliwość również być odkładane na dno biurka, niestarannie zabazgranymi brulionami. Pamiętnik mieć może każdy. Terapeuci podkreślają, iż pisanie może stanowić odmianę terapii. Codzienne przelewanie na papier kłopotów a także obsesyjnych refleksji pozwala skuteczniej je analizować.

Ostatnio dziennik ma nową fizjonomię: dziennik elektroniczny. Z początku redagowane w sieci dzienniki wywoływały gorące dysputy – bądź co bądź dziennik zawsze był kwestią intymną. Wolno ofiarować go do przewertowania komuś bliskiemu sercu czy uchować dla prawnuków, jednak jak tu ogłaszać osobiste wynurzenia Sieci, gdzie każdy może je przeczytać? A więc okazało się, że właśnie wszechstronna dostępność dzienników elektronicznych stała się ich zaletą. Dlatego że e dziennik może odczytać ktokolwiek, łatwo jest dojść do internautów z różnorodnych kącików państwa jak i kuli Ziemskiej co to mają identyczne problemy i pasje. Wymiana uwag może stać się drogocennym źródłem informacji, a dyskusja z blogerami – efektywna.

Natłok osób tworzy blogi specjalistyczne. Bywa że stają się one ogromnie polecane przez ekspertów z wielorakich gałęzi jako najprędzej odpowiadające na aktualności oraz modyfikacje na rynku. Jeżeli tymczasem odczujemy, że naszych wyznań nie powinni czytać obcy, , jesteśmy w stanie zamontować na nasz e dziennik tajne hasło. Dostęp do wpisów będą posiadały tylko osoby, jakim to hasło ujawnimy. Warto podawać je jedynie bliskim, do jakich odczuwamy ufność.