Jak zrobić sesje fotograficzną

Adepci poszukujący swojej strategii w sztuce fotograficznej na początku napotykają dużą ilość zwiększających się problemów począwszy od aspektów typowo technicznych jak np. wybór obiektywu czy zestawów parasolek i filtrów na doborze kadru czy miejsca sesji zdjęciowej a także umiejętności nawiązania kontaktu z modelką lub modelem. Bardzo ważne aby na tym etapie znaleźć swojego guru , na którym będziemy się wzorować i czerpać motywacje. Nie bez znaczenia są przemyślenia innych, bardziej biegłych fotografów przedstawiających swą wiedzę w formie “poradnik fotograficzny” publikowanych w internecie , prasie lub telewizji. najbardziej ważne jednak aby nigdy nie zakładać że wie się już całość.

Fotografia reklamowa to odłam sztuki podporządkowany produktom oraz odwiecznemu truizmowi- “ludzie kupują oczami”. Ważne aby tak dobrać odpowiedni kadr aby położyć nacisk zalety oferty, aby podkreślić kolorystykę , refleks powierzchni, fryzury lub elektronicznych produktów. Niektórzy twierdzą że fotografia reklamowa to próba manipulowania rzeczywistością, inni mówią że ludzie chętnie się godzą na bycie wykorzystywanym.

Umiejętność tworzenia zdjęć od momentu powstania fascynowała cywilizację ze względu na możliwość uchwycenia momentów, które oddawały emocje znacznie lepiej niż w późniejszym etapie sztuka filmowa . Daje możliwość pracy ze oświetleniem jasnością , faktura, emocją czy produktem .