Zatrudnienie w Niemczech jako opieka zwana inaczej polnische 24 Stunden Seniorenbetreuung

Mieszkańcy Polski szukający roboty w kraju Niemieckim, w większości wypadków w Swoich poszukiwaniach używają frazy Seniorenbetreuung. Wielu z Nas zastanawia się czemu akurat takiej, odpowiedź jest banalna, brakuje nam znajomości języka Niemieckiego. Gdyż jeśli byśmy choćby w najmniejszym stopniu rozumieli słowa wypowiadane po Niemiecku, zrozumielibyśmy, że praca dla Polaków na terenie Niemiec w olbrzymim stopniu zaokrągla się do opieki nad ludźmi starszymi.

Nad zastanowieniem na temat Altenpfleger aus Polen w większości sytuacji skłania nas fakt, że tak de fakto nie wiemy co się kryje pod tym słowem, aczkolwiek niewielu z nas jest w stanie bez trudu przetłumaczyć Sobie znaczenie tego słowa na język Polski

Zerkając na zarobki które są w stanie wyciągnąć prawdziwi Niemcy przy tak nazywanej Seniorenbetreuung, pozostawia nam, Polakom ogrom do życzenia, gdyż Niemcy płaca Swoim bliźnim znacznie więcej. Ale to nie staje na przeszkodzie aby Polscy pracownicy poszukiwali zajęcia w tej pracy za granicą. Aczkolwiek i tak zarobki tam są stanowczo wyższe niż zarobki za tą samą pracę w Polsce.