Skup samochodów w województwie lubelskim.

Dzisiaj postaram się opisać wady i zalety prywatnej sprzedaży samochodu jak i sprzedaży obeznanej firmie, która prowadzi skup samochodów.

Prywatna sprzedaż samochodu to wbrew pozorom ciężka sprawa. Jeśli chcemy sprzedać używany samochód powinniśmy go w pierwszej kolejności przygotować, bowiem ciężko będzie znaleźć nabywcę samochodu, jeśli będzie ono miało niechlujną i zniszczoną tapicerkę, zniszczony lakier lub wady elektroniki. Firmy które skupują samochody zajmują się tym na ogół od wielu lat i mają spore doświadczenie, dzięki czemu wykonują to o wiele sprawniej i przy niższych kosztach.

Większa część z nas jest nieżyczliwa do tego rodzaju sprzedaży, albowiem myśli, że ceny proponowane przez skup samochodów lubelszczyzna są w dużym stopniu zaniżone. Często jest to prawdą, jednak nie dotyczy to każdego skupu samochodów. Funkcjonują na rynku firmy, proponujące realne sumy za skupowane auta. Najlepszym powodem jest fakt, że częstokroć są to firmy rodzinne, które nie ponoszą takich kosztów działalności jak komisy i dealerzy, czyli nie muszą generować wysokiej marży, aby opłacić te koszty i wygenerować zysk.

Kolejnym minusem prywatnej sprzedaży samochodu jest czas jaki pochłania taka sprzedaż. Nieprawdopodobne jest, że zakupi go pierwszy klient, który przyjedzie go obejrzeć. Zazwyczaj na początku jest to kilkanaście telefonów od ludzi niezdecydowanych. Po jakimś czasie pojawią się klienci zdecydowani obejrzeć auto względnie zabrać je do mechanika lub ASO w celu zweryfikowania stanu blacharskiego czy mechanicznego oraz historii samochodu. Gros serwisów czynna jest do godziny 18, więc niechybnie potrzebny nam będzie jednodniowy urlop w pracy. Jeden klient to kilka godzin czasu, a bez wątpienia będzie ich więcej. W takiej sytuacji pomocne jest skup samochodów lubelszczyzna. Zapewniają dojazd do klienta – w domu lub miejscu pracy, więc oszczędzamy na czasie. Spotkanie może odbyć się wieczorem. Ludzie skupujący samochody to profesjonaliści, którzy potrzebują jedynie parę minut żeby oszacować stan samochodu. Na inspekcję poświęcamy w przybliżeniu 20-30 minut. Przygotowanie umowy i zapłata gotówki to kolejne 30 minut. Na całą transakcję przeznaczamy maksymalnie godzinę i mamy zmartwienie z głowy.