Skuter jako idealny pojazdlokomocji w mieście.

W polskich miejscowościach z roku na rok do czynienia mamy z narastającym natężeniem ruchu pojazdów czterokołowych . Duża ilość mieszkańców większości miejscowości ma swój samochód, którym każdego dnia wybiera się do miejsca pracy, na zakup czy zakończyć którąkolwiek sprawę np. w urzędzie. Wszyscy lubią poruszać się samochodami i nie zmieniają tego nawet zwiększające się w niesamowitym tempie koszty ropy, benzyny lub najtańszego gazu.

Powstające w dużych miejscowościach korki, sprawiają że czterokołowcem już nie przedostaniemy się tak momentalnie jak dawniej. W godzinach rannych , kiedy wszyscy jadą do naszej pracy, ruch w mieście sięga zenitu. Zablokowane ulice doprowadzają kierowców do białej gorączki. Jakby tego było mało w miastach przeprowadzane są często łatania asfaltu po zimie , które dokładają swoje cztery grosze, do zupełnie zablokowanego miasta.

Alternatywą dla podobnego stanu rzeczy są { motocykle, rowery czy skutery. Rowery mają tą zaletę, że nie potrzebują żadnego ropy. Na rowerach poruszamy się wyłącznie dzięki sile naszych mięśni. Wadą rowerów jest to , że przy większej odległości mogą niesamowicie nas zmęczyć . Żadnego wysiłku nie wymagają od nas natomiast motocykle . Jednakże pojazdy tego rodzaju są potężnymi maszynami i jeżdżenie nimi po mieście może być tak samo denerwująca jak jazda samochodem .

Idealnym rozwiązaniem są skutery, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Co prawda potrzebują paliwa, jednakże są to niezwykle ekonomiczne pojazdy i dużo go niepotrzebują. Jazda skuterami jest łatwa, tania i przyjemna. Jako że skutery są pojazdami niewielkich wymiarów, żaden korek go nie zatrzyma, ponieważ z łatwością przejeżdża obok stojących czterokołowców.