Gąsienice do minikoparek.

Komatsu jest jednym ze ogólnoświatowych innowatorów w wytwarzaniu maszyn budowlanych posiadającym w swojej ofercie bogatą gamę koparek. Najmniejsze w gamie, jedynie gąsienicowe, należą do grupy MINI. Grupę tę zapoczątkowuje model PC09-1 ważący w zależności od opcji wyposażenia, od 880 do 980 kg. Urządzenie stanowi perfekcyjne urządzenie do służby w okrojonej przestrzeni, np. pomiędzy blisko postawionymi ścianami, wewnątrz budynków lub w obszarze tuneli. Dzięki właściwej proporcji wyboru mocy do siły kopania, PC09-1 zdoła wykonywać pracę w ogrodzie, przy ograniczonych robotach budowlanych albo wyburzeniowych, co więcej melioracyjnych. Zwarta konstrukcja w połączeniu z idealną równowagą gwarantuje bezpieczeństwo pracy.
Następujący model to świetna minikoparka wszechstronnego przeznaczenia PC14R-2, która waży od 1.460 do 1.820 kg. Pomimo swych niewielkich gabarytów PC14R-2 jest maszyną niezmiernie funkcjonalną i skuteczną. Fakultatywnie doposażyć ją można w ciąg dodatkowych elementów począwszy od gumowych gąsienic, poprzez hydraulicznie rozsuwane podwozie, a skończywszy na uzupełniającej przeciwwadze i bogatym osprzęcie.
W gromadzie MINI Komatsu dostarcza także koparki kompaktowe z zerową przeciwwagą, która gwarantuje bezpieczną robotę, wykluczając możliwość uszkodzenia tyłu maszyny na skutek zderzenia z przedmiotami znajdującymi się w bezpośrednim zasięgu jej działania. Tak jak większość minikoparek także ta maszyna osiągalna jest w wielu perspektywach oprzyrządowania uzupełniającego, co znacznie podnosi jej efektywność.
Wszelkie modele minikoparek zostały wyekwipowane w bardzo obszerną i przyzwoicie wygłuszoną kabinę. Przesuwne drzwi, amortyzowany fotel, klimatyzator – to moduły decydujące o komforcie użytkowania maszyny. Do tego nabywca może wybrać gąsienice gumowe; istnieje także możliwość wyboru dwóch różnych długości ramienia kopiącego plus specjalnej przeciwwagi. Spektrum wersji i możliwości ułatwia dobranie maszyny, która szczegółowo zaspokoi żądania klienta. Mimo relatywnie małych rozmiarów minikoparek, dzięki zastosowaniu nachylanej do przodu kabinie i szeroko otwieranym zasłonom zagwarantowany został komfortowy dostęp do wszystkich podzespołów potrzebujących regularnego sprawdzania i konserwacji.