Niemal 100 Złotych Certyfikatów Rzetelności wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Innowacyjny rząd ma obowiązek zająć się przede wszystkim beznadziejnym prawem, wielkimi kosztami pracy i biurokracją, która przerywa aktywność firm tak uważają przedsiębiorcy uczestniczący w programie Rzetelna Firma. W ich diagnozie poddana została dodatkowo uczciwość polskich firm, do której przystępują z złożonymi uczuciami. W badaniu członkowie największego w Polsce zrzeszenia biznesmenów, zostali poproszeni o wskazanie przeciwności uniemożliwiających zachowanie uczciwej działalności gospodarczej, które jak najprędzej powinien usunąć nowy rząd. W pierwszej kolejności czekają oni poprawy własności przepisów prawnych.

Wiążące przepisy uprawnienia są dla biznesmenów, nielogiczne, niestabilne i do tego niewidoczne. Według przedsiębiorców od groma do życzenia pozostawiają kontakt z urzędami i organizacjami administracji urzędowej, obligatoryjne drogi i szybkość postępowania urzędników. Na trzecim położeniu przedstawiciele własnego biznesu uregulowali wysokie wydatki pracy. Ponad jedna czwarta przedsiębiorców myśli, że priorytetem rządu powinna być obniżenie kosztów, jakie ponoszą zatrudniając pracowników, takie jak płaca minimalna, składki zdrowotne. W poprzednich latach otoczenia przedsiębiorców zameldowały rządzącym tysiące przeciwności i absurdów, jakie ograniczają prowadzenie zyskowności gospodarczej. Na nieszczęście, stan finansów państwa oraz niezyskowna sytuacja gospodarcza na świecie nie pozwolił na wypełnienie niezbędnych reform.

Zabrakło też siły politycznej rządzący woleli ocalić status quo niż wchodzić z jakąś grupą zawodową lub społeczną na bitewną ścieżkę. To diagnozowanie pokazuje, że przedsiębiorcy liczą od nowego rządu wyraźnych zmian. Przedsiębiorcy, uczestniczący w programie Rzetelna Firma, w testowaniu „Rzetelność polskich przedsiębiorstw 2011 trendy i bariery” uznali też polskie firmy. Barierą w przedsięwzięciu mogą bowiem być również partnerzy biznesowi, których niesolidność miesza się na działanie i wygląd firmy. Jak wykazuje śledztwo, ich stosunek do stanu szczerości rodzimych podmiotów gospodarczych jest dwojaki. Niewielu ankietowanych biznesmenów dostrzega dobitne pogorszenie lub poprawę prawości polskich firm.

Rezultaty pokazują, że polscy przedsiębiorcy mają mieszane przeczucia co do rzetelności firm, z którymi organizują interesy. Prowadzący własne firmy mogą spotykać zatory nie tylko ze strony kodeksów czy administracji urzędowej, ale także niesolidnych partnerów biznesowych, jacy zalegają z płatnościami czy też nie dostarczają towaru w terminie. Dlatego ważne jest, by przedsiębiorcy nastręczali niestosownych działań nie tylko od rządzących, ale też od siebie samych. Ostoja biznesu na rzetelnych regułach sprzyja wszystkim.

Więcej na: http://pasazfin.wp.pl/nav,9336,produkty.html?ticaid=110ee8