Pielgrzymka do Lichenia

Licheń to przepiękna wieś leżąca w okolicach Konina, więc trzeba zdecydowanie potwierdzić, iż pośrodku naszej ojczyzny. Właśnie dlatego też należy z pewnością powiedzieć, iż jest to miejsce dostępne dla każdego chrześcijanina w tym kraju. To ten element był istotny w czasie wyboru lokalizacji dla Sanktuarium Maryjnego umiejscowionego w Licheniu. Chodzi o łatwy dojazd, gdyż w sprawie wiary nie ma przecież miejsca na trudności wynikające z położenia geograficznego. Każdy katolik powinien zobaczyć Licheń spanie z jego atrakcjami turystycznymi. Może się to okazać sporym przeżyciem religijnym w życiu każdego jednego katolika.

Potencjał turystyczny wynikający z zalet geograficznych jest jednak widoczny na pierwszy rzut oka i każdy, kto choćby raz zwiedził tę okazałą krainę, doskonale wie o tym, iż, że za parę lat na pewno tu wróci. Coraz więcej jest ludzi korzystających na tym i bardzo chętnie przygarniających wszystkich urlopowiczów na nocleg (www.hotellichen.pl). Trzeba sobie oczywiście służyć pomocą niezależnie od sytuacji, ale skoro także można przy tym dodatkowo dorobić, to można to zrobić czym prędzej.

Noclegi to całkiem naturalna część gospodarki. W końcu wszędzie tam, gdzie pielgrzymi bardzo chętnie zjeżdżają, tam także budują się mniejsze lub duże motele. Takie są po prostu prawa kapitalizmu i można się z tym pogodzić. Ba, powinno się z jego dobrodziejstw skorzystać i dać sobie możliwość zarobku. Oczywiście chodzi tutaj o to, by zaproponować wiernym pokój do spania. Podobnie działają rzecz jasna pokoje Licheń jako wynik przyjazdu pielgrzymów i nie tylko ich. Także wielu turystów dostrzega ogromnie co może dać Licheń i sąsiednie pojezierza.