Najbardziej interesujące informacje z dziedzin biznes, gospodarka, prawo, finanse, bankowość, giełda, ubezpieczenia, finanse

Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Aktualizacja prawa w aspekcie obowiązku stosowania urządzeń fiskalnych przez przedsiębiorstwa wskazała nowy pułap dochodu, który powinno się osiągnąć, by być zwolnionym z obowiązku nabycia urządzenia rejestrującego.

Wcześniejsze lata miały ograniczenie do 40 tys. zł transakcji, natomiast teraz ten próg wynosi tylko 20 tys. zł. Zastosowanie nowych zasad skutkować będzie koniecznością rejestrowania dochodów przez jednoosobowe działalności gospodarcze jak i małe, drobne firmy.

Kolejną modyfikacją w obowiązującym prawie jest nakaz prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych przez szkoły nauki jazdy, które do tej pory należały do grupy podatników zwolnionych z tego obowiązku.

Owa aktualizacja rozporządzenia Ministra Finansów, która uzyskała ważność z początkiem 2013 roku była wynikiem licznych nadużyć ze strony przedsiębiorców w latach wcześniejszych. Biznesmeni nie są zwolennikami nowych przepisów i sprzeciwiają się im.

W praktyce biegli norm podatkowych podkreślają, iż egzekwowanie stosowania się do prawa będzie znacznie trudniejsze niż do tej pory. W związku z tym coraz częściej będą realizowane inspekcje okresowe jak na przykład te w trakcie sezonu wakacyjnego nad wybrzeżem Bałtyku. Weicej informacji w kategoriach:biznes, gospodarka, prawo