Ogumienie sezonowe – kluczowy czynnik bezpieczeństwa auta.

Obok wyboru właściwego modelu opony ogromnie istotny jest prawidłowy montaż. Jazda na longboardzie w niewyspecjalizowanym zakładzie może się skończyć niewłaściwym wyważeniem, niewłaściwym ułożeniem na feldze. Każdorazowo przy wymianie opon winnyśmy zadbać jednakowo o zmianę wentyli w feldze.

Wyznaczenie akuratnego momentu zmiany opon nieprzerwanie budzi co niemiara niejasności. Wielu kierowców wyczekuje z wizytą w wulkanizacji do pierwszych opadów śniegu. Głównym motywem podobnego zachowania jest strach, że przy wyższych temperaturach, używane opony zimowe w szybkim tempie zostaną zużyte. Zgodnie z popularną opinią przyjętą w Polsce, kierowcy zaczynają zmieniać opony, kiedy temperatura schodzi poniżej 7 stopni Celsjusza.

Kiedy wiemy już, że przyszedł właściwy czas na zmianę opon, wskazane jest dobrze przemyśleć wybór ogumienia zimowego do naszego auta. Przy doborze modelu opony przede wszystkim należy zwrócić się z zapytaniem do sprzedawcy, czy dana opona jest odpowiednia do naszego auta. Handlarze władają wiedzą fachową zezwalającą na dokonanie optymalnego wyboru.

W końcu należałoby zadbać o zdemontowane opony letnie. Powinno się je składować w pomieszczeniu wentylowanych, suchym, na uboczu od promieni słonecznych, mocnych sztucznych oświetleń tudzież substancji chemicznych.

Spadające liście, obfita ilość deszczy czy mrozy sygnalizują nam czas, kiedy należy zdecydować się na wymianę opon na “zimówki”. Nader istotny jest też fakt, że do wytworzenia “zimówek” wykorzystywana jest mieszanina gumowa z duża zawartością krzemionki, dzięki której opony są elastyczniejsze oraz bardziej przyczepne, także w niskich temperaturach.