Fotografia ślubna, co wybrać?

Każda młoda para przed własnym ślubem staje przed łańcuchem uciążliwych decyzji i wyborów. Rozpocząwszy od ilości gości, wyborze oprawy muzycznej, lokalu a skończywszy na fotografie ślubnym i prawdopodobnie ponadto kamerzyście.

Jako fotograf ślubny mogę Wam ofiarować garść przydatnych wskazówek, które wspomogą w zrobieniu wyboru. Pierwsza istotna kwestia to wyznaczenie budżetu, jaki przewidujecie wyłożyć na fotografa i kamerzystę. Zakładając, że pragnęlibyście mieć godną pamiątkę z dnia Waszego ślubu warto podjąć rozmyślną decyzję. Zdjęcia ślubne udokumentują Wam cały dzień w postaci atrakcyjnego reportażu, jaki można urozmaicić porządną sesją plenerową. Duże znaczenie ma tu umiejętność i praktyka fotografa, jednak o tym za chwilę. Sporo osób, chociaż powoli skłonność ta zaczyna się zmieniać decyduje się również na towarzystwo kamerzysty. Należałoby zdawać sobie sprawę, że i w przypadku operatora video doświadczenie i umiejętności są wyznacznikiem późniejszych rezultatów w jakości filmu. Wiedza i praktyka niestety idą również w parze z ceną usługi. Nie będę oszukiwał Was, znam realia rynkowe i jasno trzeba to sobie uświadomić. Dobry fotograf ślubny wyceni swoje usługi co najmniej od 1500zl w górę. Przeważnie każda propozycja poniżej tej kwoty wiąże się z niebezpieczeństwem otrzymania miernego materiału zdjęciowego. Niestety, za jakość należy płacić. Podobnie jest z kamerą. Ceny porządnych filmów zaczynają się od minimum 1600zł a i to raczej jest rzadkość. Na koniec fotografia ślubna typowo dwa tysiące złotych i film video także, co daje w sumie liczbę więcej niż cztery tysiące minimum. Jakby na to nie spojrzeć jest to sporo.
Co na zapewne mogę wyperswadować młodej parze? Srogo wystrzegać się łączenia zdjęć i filmu i wynajmowaniu magików, co to oferują fotografie ślubną oraz film w postaci jednej osoby. To się zwyczajnie nie może udać. To nie podlega dyskusji. Również też mocno odradzam wyszukiwania najtańszych ofert. Z pewnością nie twierdzę, że pośród niedrogich wykonawców nie trafimy na ambitnych i utalentowanych podwykonawców, wszak życie pokazuje, że właściwie niskie ceny nierozerwalnie łączą się z słabą jakością. Tak było, jest i będzie.
Co wobec tego możemy zrobić jeszcze? Przemyśleć jeszcze raz angaż kamerzysty i zdecydować się tylko na kompetentnego fotografa, przetestowanego, rekomendowanego z dobrym warsztatem. To zagwarantuje nam jakość. Z własnego doświadczenia, jako fotograf ślubny znając rzeczywistość rynku mogę zagwarantować, że za sumę mniej więcej 2500zł możemy mieć pierwszorzędne zdjęcia ślubne razem z plenerem ślubnym. Coraz częściej w okolicy tej ceny fotograf zaoferuje nam również album. Najlepsi na rynku wyceniają swoje usługi od trzech tysięcy zł w górę.
Decyzja należy do Was. Powinno się mimo to pamiętać, że inwestując ciężkie pieniądze w dzień Waszego ślubu, oprawę muzyczną, salę, menu wskazane jest na pamiątkę zadbać i zafundować sobie zdjęcia ślubne z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że pomogłem Wam trochę rozjaśnić sytuację i dokonać właściwego wyboru.

Zdjęcia ślubne Kraków