Robienie prawo jazdy w UK dla Kategorii A dla motocyklistów. Pomoc w treningu CBT – ang. Compulsory Basic Training.

Trening CBT trwa jeden dzień, ukończenie jego zezwala na samodzielne jazdę po drogach skuterem albo motocyklem. Należy je odbyć przed rozpoczęciem samodzielnej nauki jazdy na motocyklu a także przed zaczęciem nauki na wszystkie kategorie prawo jazdy na skutery oraz motocykle. Cena szkolenia Compulsory Basic Training w UK to około £80-£130 w zależności od miejsca gdzie odbywa się szkolenie.

CBT – Compulsory Basic Training dla motocyklistów jest obligatoryjnym egzaminem dla osób rozpoczynających szkolenie na prawo jazdy kategorii A oraz A1 w UK. Szkolenie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa motocyklistów a także innych uczestników ruchu drogowego. Rozpoczęto je ze względu na dużą ilość początkujących motocyklistów, którzy mogą być dużym zagrożeniem dla innych na drodze.

Kurs CBT – Compulsory Basic Training dla motocyklistów składa się z pięciu elementów:
A – Wprowadzenie
B – Szkolenie na placu ośrodka szkoleniowego
C – Praktyczna jazda na placu
D – Szkolenie praktyczne na drodze
E – Praktyka jazdy na drogach publicznych

Compulsory Basic Training dla motocyklistów w Wielkiej Brytanii jest złożony z paru części. Jest on skierowany nie tylko dla nowych motocyklistów ale także dla osób chcących zdobyć tymczasowe prawko PDL – ang. Provisional Driving Licence.

Czas ważności takiego egzaminu wynosi dwa lata. Jeśli kandydat nie zda egzaminu z teorii i praktyki w okresie 2 lat od czasu zaliczenia kursu CBT musi powtórzyć ten egzamin jeszcze raz. Wiąże się to także z dodatkowymi opłatami za kolejny egzamin dlatego warto poćwiczyć i zaliczyć za pierwszym razem.

One thought on “Robienie prawo jazdy w UK dla Kategorii A dla motocyklistów. Pomoc w treningu CBT – ang. Compulsory Basic Training.

Comments are closed.